Fruit Complex Uygulaması

p2-fruit Piyasada salon kullanımı için formüle edilmiş birçok AHA'lı ürün % 20 - 35 konsantrasyonda glikolik asid içermektedir. Bu ürünler konsantrasyon ve tamonlama derecesi açısından birbirinden farklılık gösterirler. Geleneksel Glikolik asit formüllerinin sınırlı etki, uygulama esnasunda ciltte tahriş ve rahatsızlık ayrıca cilt kuruluğu gibi bazı zayıflıkları vardır.

Fruit Complex çeşitli farklı AHA ve BHA çeşitleri ile yenilikçi bir teknolojidir ve aşağıdaki temel faydaları sağlar:
1- Çeşitli AHA ve BHA'nın geniş kapsamlı faydalarından yararlanılır.
2- Complex uygulaması esnasında mükemmel bir güvenlik ve rahatlık sağlamak üzere asit ve ester formlarını bir arada bulundurur.
3- Fruit Complex eşsiz bir liposotik taşıyıcı (Lipozom'a benzer taşıyıcı sistem) yardımıyla ciltteki tahrişi ve kurumayı minimuma indirir.

Fruit Complex'in 1 ve 2 numaralı türevleri mevcuttur. 1. türev geleneksel %25 glikolik asit solüsyonuna eşdeğerdir. 2. türev ise geleneksel %35lik glikolik asit solüsyonuna eşdeğerdir. DERMOTOLOG TALEPLERİ İÇİN daha yüksek konsantrasyonları mevcuttur.

Fruit Complex, Cildi pürüzsüzleştirmek, gözenekleri daraltmak kırışıklıkları inceltmek gibi amaçlarla kullanılır. Çoğu zaman Fruit Complex Uygulaması diğer uygulamalar ile kombine edilir.